Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo” działająca na terenie gminy Brwinów i miasta Podkowa Leśna prowadzi nabory wniosków o dotację ze środków Programu Rozwoju Obszarom Wiejskim. Dzięki dotacji możliwa będzie rozbudowa galerii ArtWilk w Owczarni. – Rozbudujemy naszą galerię ze środków UE – małe projekty „Lider 3”. Właśnie otrzymaliśmy zezwolenie na budowę i ruszamy! – informuje Jerzy Wilk, właściciel pracowni malarstwa artystycznego z Owczarni. ArtWilk działa już od 1983 roku. Początkowo Jerzy i Maria Wilkowie głównie skupiali się na malarstwie (pejzaż, miniatura, martwa natura, kwiaty oraz architektura). Brali udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Ottawie, Warszawie, Hamburgu, Chicago, Frankfurcie, Mediolanie, Monachium, Klagenfurcie.
 –  Inspiruje nas natura i piękne krajobrazy, dlatego nasza pracownia znajduje się w Owczarni , pośród przepięknych rezerwatów przyrody, blisko lasów i pól  –  wyjaśnia Maria Wilk. Małżeństwo artystów zainteresowało się także małą formą, rozszerzając twórczość o zdobnictwo. Dziś w pracowni  ArtWilk można podziwiać m.in. krajobrazy polskie, które malowane są ręcznie na bombkach, wiosenne pejzaże na pisankach, obrazy oraz elementy wyposażenia wnętrz – świeczniki, serwetniki, kufry, tace, szafki, a także ręcznie malowana biżuteria z drewna.
 
Przebudowa nie wstrzymuje działalności Galerii Autorskiej ArtWilk. Właśnie  rozpoczął się tam Kiermasz  Wielkanocny, na którym można obejrzeć lub zakupić ponad 300 wzorów pisanek i dekoracji świątecznych. Galeria w Owczarni przy ul. Grodziskiej 18 czynna jest od poniedziałku do soboty w godz.10.00-16.00
lub po telefonicznym umówieniu  (0)22 7291690.

1
easter4
kolekcja1500
kolekcja26500
kolekcja5500
P3057345
widok4
pisankidrewnowickie
zbpisankiI
zbpisankiikony4