W Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie odbyły się spotkania edukacyjne z żywymi zwierzętami. Podczas tych wizyt uczniowie mogli zobaczyć z bliska m.in. zwierzęta egzotyczne, a najstarsi mieli możliwość stanąć oko w oko z wężem. Zajęcia poprowadziła trenerka Agnieszka Żabińska. Relację przesłała Małgorzata Korpal z Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie:

Spotkania te były połączone z nauką o wybranych gatunkach, miejscach ich występowania oraz zasadach hodowli. Uczniowie dowiedzieli się, które gatunki są niebezpieczne dla człowieka, a które są mu przyjazne. Ogromne emocje budziła możliwość dotknięcia czy pogłaskania niektórych z nich oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z „milutkim” owadem lub gadem. Taka forma lekcji przyrody dużo bardziej zaciekawia niż nauka z podręcznika i na dłużej pozostaje w pamięci słuchaczy. Bliski kontakt z żywymi zwierzętami jest także bardzo dobrą okazją do obalania mitów na ich temat i przełamywania wielu stereotypów.

Podsumowaniem wizyt niezwykłych gości było przedstawienie pt. „Dwie Dorotki”, które zostało przygotowane dla klas młodszych przez szkolnych wolontariuszy. Teatrzyk niezwykły, bo z udziałem psów z Klubu DOGLINE. Aktorzy musieli poradzić sobie nie tylko z nauczeniem się tekstu, zapamiętaniem kolejności i sposobu poruszania się po scenie, ale też nauczyć się współpracy z psami oraz umiejętnego dostosowania się do poczynań czworonogów. W imieniu uczniów dziękujemy Agnieszce Żabińskiej, trenerce za zaangażowanie i poświęcony czas.

Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Życzymy wszystkim takich ciekawych lekcji.

image1
image2
image3