6 czerwca 2015 r. w Otrębusach na terenie Toeplitzówki odbyła się impreza rodzinna zatytułowana „Wierszyki na deser”. Zorganizowały ją filia biblioteki w Otrębusach oraz Galeria Pomysłów Pasja z Kań. Tematem imprezy były ulubione desery, a uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w warsztatach kulinarnych.


 
Relację nadesłała Elżbieta Skalska z filii biblioteki w Otrębusach:
 
Głównym gościem pikniku był zaprzyjaźniony z biblioteką i z dziećmi profesjonalny kucharz, który dla wszystkich chętnych przeprowadził kulinarne warsztaty dotyczące przygotowania łatwych i smacznych deserów. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, a na zakończenie samodzielnie przygotowały słodkie przysmaki.
 
Kolejnym gościem imprezy była Mała Lingua & Lingua Teens Space – szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży z autorską metodą nauczania. Panie przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych w postaci animacji językowych, wprowadzając  je tym samym do magicznego świata – półbaśniowej krainy Livendell. Lopez, kuzyn rodziny Blabbersów pochodzących z Ameryki Południowej, był świetnym towarzyszem naszego kucharza. Dzieci  razem z nim odkrywały swoje umiejętności językowe, poznając kolory i smaki  ulubionych galaretek.
 
Inspiracją do przeprowadzenia kulinarnego pikniku rodzinnego była książka pt. „Wierszyki na deser”. W czasie spotkania dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami wzięły udział w konkursie, który polegał na interpretowaniu wierszyków z tej książeczki. Występujących nagrodzono gromkimi brawami i drobnymi nagrodami.

deser3
deser1
deser2