Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie był w tym roku gospodarzem XII Sesji Ekologicznej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Lasy Polski – co w lesie piszczy”Relacja nadesłana z ZSO w Brwinowie:
W sesji, która odbyła się 16 czerwca 2015 r., wzięli udział uczniowie z czterech gminnych szkół. W programie znalazły się interesujące konkursy: plastyczny „Zwierzęta naszych lasów,” literacki „Las moja miłość”, muzyczny „Piosenka w leśnym stylu”, „Moda leśnego kamuflażu”.

Uczniowie przygotowali również projekty multimedialne „Lasy mojej okolicy”, Rezerwat Parów Sójek w Podkowie Leśnej, Rezerwat im. Bolesława Hryniewieckiego w Podkowie Leśnej, Las Młochowski oraz rezerwat im. Witolda Tyrakowskiego w Podkowie Leśnej. Wielką atrakcją był występ Zespołu Instrumentów Dętych „Marzenia o Dubaju” – muzycy wykonali wiele utworów związanych z tematyką lasu. Pracownicy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie  Anna i Janusz Gocalińscy wygłosili prelekcję na temat „Zwierzęta naszych lasów”. Było nam bardzo miło, że w gronie gości byli zastępca burmistrza gminy Brwinów Sławomir Walendowski, przedstawiciele Urzędu Gminy Brwinów: kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Sylwia Wiłkojć-Kowalska, Anna Mydlarz z Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz dyrektorzy szkół.

Organizatorami XII Sesji Ekologicznej były nauczycielki biologii i przyrody z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie: Hanna Sadowska, Małgorzata Pełka i Anetta Pietrzyk przy wsparciu nauczycieli z pozostałych szkół gminnych.

Sesja Ekologiczna odbyła się pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów.

qqqIMG20150616094249
DSC0063
qqqIMG20150616112621
DSC0064
DSC0066
DSC0067
DSC0071
DSC0073
DSC0074
DSC0076