Na początku października w przedszkolu przy ul. Lilpopa odbył się jesienny festyn. Liczne konkursy i atrakcje włączyły do zabawy całe rodziny.


Relację nadesłała Małgorzata Wojtyniak-Obwojska:

Dnia 02.10.2015 w naszym przedszkolu odbył się festyn integracyjny pt. „Kolory Jesieni” Promienie słońca i ciepłe powietrze pozwoliły zapomnieć, że wakacje już się skończyły. O jesieni przypomniały nam jednak charakterystyczne kolory liści spadających z drzew.

Dzień zaczął się od występów grup, które zaprezentowały nam tańce i śpiewy dobrze się przy tym bawiąc. Były to grupy: „Jeżyki”, „Niedźwiadki”, „Biedronki” i „Wiewiórki”. Tuż po prezentacji można było uczestniczyć w konkursach, gdzie udział brali rodzice wraz z swoimi dziećmi. Skoki w workach zweryfikowały, którzy rodzice opuszczali w-f w szkołach, slalom z drewnianą łyżką i ziemniakiem pokazał, kto najlepiej radzi sobie w kuchni, natomiast wykonanie piosenki pt. „Przepis kulinarny” w aranżacji melodii „Krakowiaczek” pokazało, że programy rozrywkowe w TV czekają nie tylko na naszych wychowanków, ale i rodziców! W konkursach udział brały dzieci w raz z rodzicami dzięki czemu wszyscy bawili się na całego! Po zakończeniu konkursów nastąpił czas na zumbę, zabawy chustą i wspólne tańce. Dla dzieci było przygotowane stoisko do malowania buzi czy wata cukrowa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla tych, którzy mieli ochotę stworzyć własnego leśnego cudaka z wykorzystaniem szyszek, żołędzi czy warzyw, było przygotowane stoisko „Jesienne Cudaki”. Można było również zakupić książkę „Miś”, która jest publikacją wierszy i obrazków o tytułowym Misiu. Co ciekawe i wzruszające, tomik z wierszami został napisany i zilustrowany przez absolwentów przedszkola – dzieci wspierane przez swoich rodziców. Na sam koniec odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę, którą to rodzice razem z swoimi pociechami przygotowywali wcześniej w domu.

Wszyscy bawili się świetnie i nie możemy się doczekać kolejnego takiego spotkania. Oby jak najszybciej!