Przedstawienie „Rodzice – Dzieciom” oraz uroczyste zakończenie roku szkolnego wypełniły ostatni czas przed wakacjami w Filialnym Przedszkolu Nr 1 w Brwinowie:

Relację oraz zdjęcia przesłała Monika Smułka – nauczycielka Filialnego Przedszkola Nr 1 w Brwinowie:

Czerwiec to bardzo intensywny czas dla przedszkolaków, zwłaszcza tych kończących swoją przygodę z przedszkolem. Już w powietrzu pachnie wakacjami, ale jeszcze przed nimi uroczyste zakończenie roku, o czym za chwilę...

Ten piękny miesiąc rozpoczął się dla naszych przedszkolaków wielką niespodzianką przygotowaną przez rodziców z drobną pomocą pań z  grupy ,,Motylków" (Karolinę Perkowską i Monikę Smułkę). Było to przedstawienie z serii ,,Rodzice - Dzieciom", które cyklicznie, z okazji Dnia Dziecka jest wystawiane w naszym przedszkolu.

Tym razem był to spektakl pt. ,,Małpia rodzina", który mówił o tym, że warto słuchać starszych i z przymrużeniem oka pokazywał sprawę ożenku Tity i małpiego księcia - Koko. Rodzice zadbali o scenografię i kostiumy, a panie koordynowały działania. Nieoceniona była również pomoc p. Doroty, która zadbała o muzyczną stronę spektaklu. Dzieci były zachwycone taką niespodzianką, a niektóre z trudem rozpoznawały przebranych rodziców. Na zakończenie ,,małpki" rozdały każdemu dziecku zwierzątko z balonika, a także przekazały do sal swój ulubiony przysmak - banany! 

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim rodzicom zaangażowanym w projekt - za poświęcenie czasu, pokonanie tremy i występ godny Oscara!

Żeby kontynuować tak pięknie rozpoczęty miesiąc, dzieci zaprosiły rodziców na uroczyste zakończenie roku. Podniosłość chwili podkreślił polonez, którym przedszkolaki weszły do sali gimnastycznej, gdzie odbywała się uroczystość. Układ nie był prosty, ale dzieci poradziły sobie z nim bez trudu! W dalszej części dzieci zaprezentowały montaż słowno - muzyczny, który opowiadał o ich drodze od maluszków do starszaków, a także o tym, jak miło było w przedszkolu. Następnie panie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i podziękowały rodzicom za spędzony wspólnie czas. Również rodzice, wzruszeni, dziękowali dyrekcji i pracownikom przedszkola za wspólny trud włożony w wychowanie już nie takich malutkich dzieci. Po tych miłych chwilach, wszyscy udali się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w sali grupowej... 

Ponieważ niedługo zostaną nam tylko wspomnienia wspólnie spędzonych chwil, mamy nadzieję, że przedszkolaki, zgodnie z obietnicami, będą nas często odwiedzać! A póki co- życzymy im miłych i bezpiecznych wakacji, a po nich - udanego roku w szkole!