Relację z udziału w konkursie dla przedszkolaków „Wyśpiewajmy wiosnę” przesłała Marta Idzikowska z Przedszkola nr 3 w Brwinowie.

Rozśpiewane, pracowite i uzdolnione dzieci z grupy „Tygryski” z Przedszkola Nr 3 w Brwinowie już po raz kolejny przygotowałam do VII Regionalnego Przeglądu Piosenki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej „Wyśpiewajmy wiosnę” w Nowej Wsi Warszawskiej. W tym roku motywem przewodnim była setna rocznica odzyskania Niepodległości pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”.

 Spośród 250 wykonawców występujących w pięciu kategoriach nasze przedszkole reprezentowali: Natalia, Karolina, Ewelina, Michał i Wojtek  w kategorii soliści. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników - 19 marca; jury wyłoniło zwyciężców. Do koncertu laureatów w dniu 10 kwietnia zaproszeni zostali: Natalia, Karolina i Michał. I miejsce w kategorii: soliści zdobył Michał Zając z piosenką "Serce w plecaku", a Natalia Żaczek - II miejsce za piosenkę "Pałacyk Michla" ex-aquo z Karoliną Wasińską śpiewającą piosenkę "O mój rozmarynie". Jury i widownia była zachwycona występami naszych małych wykonawców, którzy w żołnierskich przebraniach wywarli duże wrażenie artystyczne zdobywając kolejne doświadczenie.

Nagrodzeni laureaci otrzymali: dyplomy, puchary i ogromne brawa. Celem, który przyświecał tej jakże ważnej uroczystości było: budzenie świadomości narodowej, poznanie znaczenia słowa Ojczyzna, rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej tradycji, kultury, historii i przybliżanie najmłodszym tego, co bliskie naszemu sercu.

 

Marta Idzikowska

Przedszkole Nr 3 w Brwinowie