Przełom maja i czerwca w filii Samorządowego Przedszkola nr 1 przy ul. Piłsudskiego 19 to czas ciekawych wydarzeń dla najmłodszych i ich rodzin. 24 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny połączona z piknikiem, a 1 czerwca zorganizowano Festiwal Talentów.


Relację z imprez nadesłała Monika Sroka z filii Samorządowego Przedszkola nr 1 przy ul. Piłsudskiego 19 w Brwinowie.
Dzień Rodziny
Święto Rodziców to najważniejsza uroczystość w całym roku przedszkolnym. Nasz piknik rozpoczął występ wszystkich grup przedszkolnych. Motylki, Żabki, Żuczki i Pszczółki zaprezentowały wierszyki i piosenki dla kochanych mam i tatusiów. Po występie Rodzice zostali zaproszeni do sal grupowych, gdzie dzieci wspólnie ze swoimi Paniami złożyły Rodzicom życzenia z okazji ich święta i Rodzice otrzymali upominki zrobione przez dzieci specjalnie na tę okazję. W ten sposób dzieci miały możliwość wyrażenia, jak ważni w ich życiu są rodzice. To oni są autorytetami wartymi naśladowania.
Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i Piknik Sportowy, który ze względu na pogodę odbył się na naszej sali gimnastycznej, a nie na powietrzu – jak wcześniej planowaliśmy. Kapryśna pogoda nie popsuła jednak nam wspaniałej zabawy. Dzieci wraz z Rodzicami mogły wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych, nie zabrakło malowania buziek i balonowych figurek, które wyczarowywał dla nas jeden z tatusiów.
W imieniu Dyrekcji Przedszkola chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom za obecność, Paniom wychowawczyniom za przygotowanie występu artystycznego. W swych podziękowaniach nie możemy oczywiście zapomnieć o przedszkolakach, którzy w tak piękny i wyjątkowy sposób wyrazili swoje uczucia wobec Rodziców.Festiwal Talentów