Dzień Dziecka świętowały m.in. przedszkolaki z Leśnego Przedszkola.

 

Relację oraz zdjęcia przesłała Małgorzata Wojtyniak-Obwojska:

 

Dnia 1 czerwca 2017r. do naszego przedszkola przybyli goście. Straż Miejska zawitała do nas ze swoim miasteczkiem ruchu drogowego. Należy podkreślić, iż dla miasteczka ruchu drogowego była to inauguracja, ponieważ po raz pierwszy korzystały z niego dzieci w naszej gminie Brwinów.

Dzieci tego dnia przybyły do przedszkola wraz ze swoimi rowerkami, bądź innymi pojazdami dwukołowymi. Rowerki były małe, duże, ale przede wszystkim kolorowe.

Dzieci chętnie poznawały lub utrwalały wiedzę o zasadach ruchu drogowego pod czujnym okiem Strażników Miejskich.

Wszystkie dzieci z uśmiechami na twarzach pokonywały długie proste i ostre zakręty. Piesi musieli wykazać się dużą czujnością i spostrzegawczością aby zachowując zasadę ograniczonego zaufania przejść bezpiecznie przez jezdnię.

Po skończonych treningach na miasteczku ruchu drogowego Straż Miejska nagrodziła naszych przedszkolaków drobnymi gadżetami w postaci m.in. odblasków rowerowych, bądź opasek odblaskowych.

Dzieci podziękowały gościom za wspólnie spędzony czas i pobiegły doskonalić  swoje umiejętności na przedszkolnym placu zabaw, gdzie czekał na nich także poczęstunek niespodzianka oraz wspólne tańce i zabawy.