Już po raz trzeci w Zespole Szkół w Otrębusach obchodzony był Tydzień Świadomości Dysleksji.

 

W organizację Tygodnia Świadomości Dysleksji zaangażowały się panie, które na co dzień pracują z dyslektykami: Monika Rawska – logopeda szkolny – oraz zajmujące się reedukacją Izabela Dymowska oraz Anna Grudzień, która przygotowała relację z wydarzeń.

 

 

 W dniach 28.11-2.12.2016  w naszej szkole obchodzono Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Uczeń podwójnie wyjątkowy!”. Jednym z głównych celów akcji było włączenie i zaangażowanie dzieci z dysleksją w życie szkoły. Specjalnie dla nich zorganizowano konkursy, w których mogli odnieść sukcesy. Podczas długich przerw wszyscy uczniowie mieli możliwość rozwiązywania zagadek, tym samym walcząc o tytuł „Mistrz Słowa”. Dla najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego realizowano program „Poczytaj Bratkowi – Dzieci czytają dzieciom”. W ramach tygodnia uczniowie klas 0-III przygotowywały ciekawe plakaty o tematyce ortograficznej, a klasy 4-6 uczestniczyły w quizie internetowym, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem uczniów.

 

Finał Tygodnia Świadomości Dysleksji odbył się 2 grudnia - rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody oraz dyplomy. Odbył się też turniej łamigłówek  dla dzieci z dysleksją, podczas którego uczniowie rywalizowali między sobą w przyjaznej i radosnej atmosferze. Uczestnicy świetnie się bawili – utrwalali zasady poprawnej pisowni, pobudzali wyobraźnię oraz ćwiczyli logiczne myślenie podczas różnych konkurencji. Rozgrywki przebiegały uczciwie i z uśmiechem na twarzy, w zgodzie wyłoniono zwycięzców. Gimnazjaliści zaprezentowali swój autorytet z dysleksją, przekazali także rady dla młodszych kolegów i koleżanek. W tym dniu odbył się również „Pokaz mody ortograficznej” w którym wzięli udział chętni z klas I-III i IV-VI ze szczególnym zaangażowanie uczniów klas Ia pod kierunkiem p.J. Pierzak (byli m.in. rycerze, wróżki, żaby, niedźwiedzie). Finał uświetniła grupa teatralna „Buratino” prowadzona przez L. Nowakowską oraz A. Barszcz. Uczniowie przedstawili inscenizację pt.” W świecie bajek”. Podczas tych wszystkich przedsięwzięć uczniowie wielozmysłowo utrwalali trudne wyrazy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy za rok!