22 kwietnia 2016 r. dzieci z Filii Samorządowego Przedszkola nr 1 przy ul. Piłsudskiego 19 w Brwinowie wzięły udział w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez wolontariuszy z firm Kosmepol, Fabryka L’Oréal Polska i Feniks.

 

Podczas spotkania w miłej i przyjaznej atmosferze przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko oraz jak we właściwy sposób segregować śmieci. Dzięki interesującym zabawom, w łatwy i przystępny sposób najmłodsi dowiedzieli się wielu przydatnych rzeczy na temat ochrony środowiska i ekologii. Jedną z zabaw edukacyjnych było wrzucanie do odpowiednich pojemników śmieci rozsypanych wcześniej na podłodze.

Dzieci wymyślały również sposoby na powtórne wykorzystania zgromadzonych materiałów. Dzięki podpowiedziom prowadzących wpadły na pomysł, że plastikowe odpady można wykorzystać do produkcji zabawek, a aluminium - na nowy samochód dla taty.

Na zakończenie przedszkolaki dostały drobne upominki od firm, które przeprowadziły całą akcję w ramach wolontariatu pracowniczego, min pojemniczek z ziemią z nasionkiem słonecznika. Otrzymane nasiona pozwolą na wyhodowanie własnej roślinki u siebie w domu. Z pewnością taka lekcja przyrody zaprocentuje w przyszłości i sprawi, że przedszkolaki będą świadomie dbały o środowisko.

Po zakończonych warsztatach pracownicy firmy Kosmepol, Fabryka L’Oréal Polska z Kań oraz firmy Feniks zasadzili w pobliżu przedszkola 30 dębów. Obie firmy są związane z gminą Brwinów.

Kosmepol Sp. z.o.o.  jest polską fabryką L’Oréal i prowadzi w Kaniach produkcję kosmetyków.

Fabryka L’Oréal, zgodnie z polityką Grupy L’Oréal i ogólnym programem „Dzielenie się pięknem ze Wszystkimi”, włączyła się w realizację ambitnego zobowiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Celem LOréal jest m.in. zmniejszenie emisji CO2, zużycia wody oraz wytworzonych odpadów o 60% do 2020 r. w porównaniu z 2005 r. Aby zrealizować strategię zrównoważonego rozwoju, potrzebny jest udział wszystkich zainteresowanych, w tym konsumentów. Stąd już od wielu lat fabryka Kosmepol prowadzi działania edukacyjne podnoszące świadomość ekologiczną.

Celem Firmy Feniks Recykling jest zapewnienie kompleksowych rozwiązań związanych ze zbieraniem, transportem i odzyskiem, w tym recyklingiem odpadów. Usługi te łączą w sobie wysoki standard wykonywania z racjonalnymi rozwiązaniami ekonomicznymi przy równoczesnej dbałości o minimalny wpływ naszej działalności na środowisko naturalne. Firma Feniks wyróżnia się na rynku gospodarki odpadami unikatową technologią, która pozwala na bezpieczne niszczenie dużych ilości odpadów w krótkim czasie, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny i wysokiej jakości obsługi. Działa zgodnie z najnowszymi dostępnymi technologiami oraz w zgodzie z przepisami ochrony środowiska obowiązującymi zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej.

Obie firmy w ramach prowadzonej przez gminę Brwinów akcji „Kompostowniki dla mieszkańców” przekazały na ręce Burmistrza 20 sztuk kompostowników. Akcja firm Kosmepol Fabryka L’Oréal Polska i Feniks Recykling to kolejny dobry przykład na działanie firm, które rozumieją, jak ważne jest zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności.