6 Kwietnia 2016 r. w przedszkolu przy ul. Słonecznej w Brwinowie gościł pan Andrzej Jarzyński – asystent burmistrza gminy Brwinów. Zaproszony gość czytał dzieciom książki.

 

Relacja Agnieszki Mioduszewskiej ze Słonecznego Przedszkola:

 

6 kwietnia przybył do naszego przedszkola Pan Andrzej Jarzyński – asystent burmistrza gminy Brwinów, który czytał dzieciom książki. Atmosfera spotkania była wesoła, przedszkolaki z niezwykłą cierpliwością, zaciekawieniem  i wypiekami na twarzach wysłuchiwały kolejnych przygód głównych bohaterów. Nasz gość przedstawił pouczającą baśń  pt.: ,,Brzydkie Kaczątko". Była ona wstępem do późniejszej pogadanki na temat oceniania innych wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, ubiorze czy bogactwie. 

 

W grupie „Smerfów” czytana była „Calineczka”, baśń o przygodach maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Wybrane pozycje Andersena ujmują i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, ukazują ludzkie charaktery i problemy.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Jarzyńskiemu za przybycie i poświęcony czas. W dobie pośpiechu, braku czasu, dominacji telewizji i komputerów głośnie czytanie dzieciom jest istotną „inwestycją” na przyszłość.