Dzieci z Filii Samorządowego Przedszkola nr 1 przy ul. Piłsudskiego 19 w Brwinowie wybrały się na (przed)wiosenny spacer do parku.

Relację z imprezy nadesłała Monika Sroka:

Wiosnę w naszym przedszkolu powitaliśmy 18.03.2016 r. Dzieci z grup: „Motylków”, „Żabek”, „Żuczków” i „Pszczółek” wraz z Paniami  wybrały się do parku miejskiego, aby tam wspólnie wysłać list do Pani Wiosny. Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy kolorowe balony napełnione helem, aby z ich  pomocą list na pewno poleciał wysoko w chmury, wprost do Pani Wiosny. Dzieci zabrały również ze sobą kolorowe transparenty i dzwoneczki, aby Pani Wiosna nas zobaczyła i usłyszała. Tak przygotowani w barwnym korowodzie udaliśmy się ulicami naszego miasta do miejskiego parku. Dzieci z wesołym śpiewem wzbudzały zainteresowanie przechodniów. Po dotarciu do parku tradycyjnymi okrzykami: „Hu hu ha, idź już sobie zimo zła”, wierszykami i piosenkami pożegnaliśmy zimę i wysłaliśmy nasz list do Pani Wiosny, prosząc ją, aby jak najszybciej do nas przyszła. Pani Wiosna chyba nas usłyszała, bo dzieci znalazły w parku piękny wiosenny bukiet, który zabraliśmy do naszego przedszkola.

Przyjście nowej pory roku - wiosny - jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci same zajęły się hodowlą grochu, cebuli, fasoli czy rzeżuchy. W wazonach pojawiły się bazie i inne wiosenne kwiaty. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Dzień ten był inny niż wszystkie. Dostarczył dzieciom wielu wrażeń.