9We wtorek 26 listopada nasze przedszkole przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie odwiedził niecodzienny gość - przyjaciel Maszy ze znanej bajki, czyli Miś.

Dzieci z Przedszkola nr 3 w Brwinowie uroczyście obchodziły Święto Niepodległości.

Trwa sezon na dynie, które wykorzystywane są do sezonowych dań oraz jesiennych ozdób. Słoneczne Przedszkole z Brwinowa wpadło na ciekawy pomysł, by połączyć je z matematyką. W konkursie „Matematyczna dynia” wzięły udział dzieci wraz z rodzicami.

W dniach 6–11. maja 2019 roku dwudziestu jeden uczniów z trzecich klas gimnazjum i klas ósmych Szkoły Podstawowej w Otrębusach wzięło udział w obozie językowym w Londynie, zrealizowanym przez Europejskie Centrum Młodzieży. Relację nadesłała Agata Młyńska.

Otrębusy już po raz szósty gościły uczestników konkursu. Relację z finału, który odbył się 7 czerwca 2019 r., nadesłała Katarzyna Woźniakowska - nauczycielka jęz. angielskiego w Szkole Podstawowej w Otrębusach.

9 maja w Szkole Podstawowej w Żółwinie odbyło się spotkanie dyskusyjne na temat oświaty, zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji Narad Obywatelskich o Edukacji (NoE).

Z okazji 40-lecia swojej działalności, Słoneczne Przedszkole organizuje konkurs plastyczny pt. "Moje ukochane przedszkole". Prace można składać do 17 maja 2019 r.

Regulamin konkursu [DOC] - LINK

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Brwinów będą pełnić dyżury w czasie wakacji. Został już ustalony harmonogram.