Rada Państw Morza Bałtyckiego chce wspierać rozwiązania wzmacniające odporność regionu poprzez promocję inkluzyjności i ochrony grup społecznych szczególnie narażonych na negatywne skutki epidemii koronawirusa. Nabór zostanie przeprowadzony w lutym i marcu 2021 r.

Wnioskodawcami mogą być m.in. osoby fizyczne, grupy, organizacje, instytucje, stowarzyszenia i przedsiębiorstwa, w tym podmioty niepubliczne, jak również członkowie Grup Eksperckich Rady Państw Morza Bałtyckiego i podmioty współpracujące z tą organizacją. Warunkiem ubiegania się o środki z Project Support Facility jest włączenie                           w projekt minimum dwóch – oprócz Polski – partnerów spośród państw członkowskich Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć tożsamości regionalnej, zrównoważonego i dobrze prosperującego regionu lub bezpiecznego i stabilnego regionu. Nabór wniosków do Project Support Facility w edycji 2021 zostanie przeprowadzony w terminie 15 lutego - 31 marca 2021 r. Bliższe informacje nt. warunków aplikowania znajdują się na stronie internetowej Rady Państw Morza Bałtyckiego: https://www.cbss.org/psf/.

Aplikacje wraz z wymaganymi dokumentami należy we wskazanym terminie przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jednocześnie przekazując informację o zgłoszeniu projektów na adres Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.