Rozpoczęły się obchody 75. rocznicy bitwy pod Brwinowem. Przed południem hołd walczącym i poległym w bitwie pod Brwinowem stoczonej 12 września 1939 roku oddali uczniowie szkół z terenu gminy Brwinów. Wraz z por. Stanisławem Rumiankiem, honorowym obywatelem gminy Brwinów i burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim odwiedzili miejsca pamięci związane z bitwą.


Uczniowie złożyli biało-czerwone wieńce przed pomnikiem na Rynku w Brwinowie upamiętniającym żołnierzy 36 pp Legii Akademickiej, przed pomnikiem przy ul. Wygonowej w Brwinowie, w Parzniewie przy ul. Głównej i 36 pp Legii Akademickiej oraz w Kaniach przy ul. Szkolnej.

Młodzież szkolna, która odwiedziła miejsca pamięci, otrzymała okolicznościowe wydawnictwo pn. „Wspomnienie o bitwie pod Brwinowem” oraz płyty DVD z filmem „Brwinowski Wrzesień ’39” w reżyserii Adama Gzyry.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński zaprosił uczestników objazdu do udziału w wieczornych uroczystościach. Rozpocznie je msza św. w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie odprawiona z asystą Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Weźmie w nich udział również reprezentacja 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej z Trzebiatowa oraz kompania reprezentacyjna Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Wprogramie m.in.: uroczysta zmiana warty przed pomnikiem na Rynku i apel poległych na cmentarzu w Brwinowie.

[Program Dni Brwinowa]