Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie przygotowują się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie w Sieci.  

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Tegoroczne hasło to: „Razem tworzymy lepszy Internet - Let’s create a better Internet together”.  – Każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. W naszej szkole prowadzona jest kampania informacyjno-szkoleniowa. Rozpoczęła się w listopadzie, a podsumowanie akcji odbędzie się na  apelu, który planowany jest  12 lutego – informuje nauczycielka informatyki Anna Słowikowska, która jest koordynatorem akcji w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjum uczestniczyli już w lekcjach promujących bezpieczeństwo w Internecie, zarówno w ramach zajęć komputerowych, jak też podczas godzin wychowawczych. Mogli również skorzystać z kursów w formie e-learningu, które udostępnia na swojej stronie internetowej Fundacja Dzieci Niczyje. Szkoła zwróciła się też do Straży Miejskiej w Brwinowie o poruszenie takiego tematu podczas spotkania uczniów klas V i VI z koordynatorem ds. profilaktyki dzieci i młodzieży. – Na apelu w dniu 12 lutego odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące zachowania w Internecie, z udziałem przedstawiciela policji lub NASK – zapowiada Anna Słowikowska. Tego dnia zostaną też ogłoszone wyniki konkursów „Razem tworzymy lepszy Internet” oraz „Stop cyberprzemocy”. Edukacja przyda się także rodzicom. „Co robi Twoje dziecko” oraz „Pomyśl, zanim umieścisz” to tytuły spotkań, które zostaną zorganizowane w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie 5 marca 2015 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma w szczególny sposób zwrócić uwagę na współczesne zagrożenia płynące z korzystania z nowych technologii. Pomoc i wsparcie dla rodziców, których dzieci doświadczają zagrożeń online można uzyskać poprzez Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci pod numerem 800 100 100.