W kalendarzu imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie z myślą o osobach niepełnosprawnych znalazły się w czerwcu dwa ważne wydarzenia: przegląd artystyczny „Dębowy Liść” oraz SpecOlimpiada na Orliku w Żółwinie.

Tegoroczny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Dębowy Liść” odbył się 14 czerwca 2013 r. w pięknej scenerii ogrodu otaczającego zabytkowy dworek Zagroda. Prezentacjom grup teatralnych na scenie towarzyszyła wystawa prac osób niepełnosprawnych. Organizację tej imprezy wsparło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.[FOTO – Andrzej Gontarczyk]

W najbliższy piątek 21 czerwca 2013 r. w Żółwinie o godz. 10 rozpocznie się impreza sportowa, w której wystartują osoby niepełnosprawne. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Sobczak zaprasza wszystkich do kibicowania:
SpecOlimpiada na Orliku zwanym „Żółwikiem”  odbędzie się pod honorowym patronatem burmistrza gminy Brwinów. Wezmą w niej udział reprezentacje siedmiu okolicznych domów pomocy społecznej. Konkurencją wiodącą będzie boccia - paraolimpijska dyscyplina sportowa wywodząca od gry w boule. Impreza będzie współfinansowana ze środków PFRON przyznanych Ośrodkowi Kultury w formie grantu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.