- Chciałam po prostu zaangażować się w działania lokalne, bo wierzę w ich skuteczność i siłę – mówi Anna Płażewska, autorka projektu „Brwinów w jednym kadrze”, która chce nakręcić krótki film o Brwinowie, pokazując w nim klimat miasta i gminy. Wszyscy mieszkańcy są zaproszeni do współpracy.

Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Anna Płażewska zajmuje się produkcją filmową zawodowo. Pod jej opieką powstawać będzie krótki film o Brwinowie. Współpracować będą przy nim profesjonaliści i amatorzy, wszyscy, którzy są gotowi na taką przygodę i chętni do współpracy. – Poza naborem na warsztaty filmowe (na których skompletujemy ekipę, która zajmie się realizacją filmu), chcemy aby mieszkańcy wysyłali nam swoje propozycje kadrów: zdjęcia, pomysły, sugestie. Bo na tym właśnie opiera się pomysł projektu, na szerokim zaangażowaniu ludzi, którzy pomogą nam odkryć gminę – zachęca Anna Płażewska. Pierwszym punktem jest opracowanie scenariusza.

Zgłoszenia na warsztaty, a także pytania na temat projektu i pomysły dotyczące filmu można kierować na na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacje o projekcie dostępne są na stronie: www.ok.brwinow.pl

Projekt „Brwinów w jednym kadrze” został wybrany do realizacji w konkursie ID Kultury, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie. Jest to jedno z działań realizowanego tam programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+”.