Dwie zawodniczki klubu Tennis Life z siedzibą w Brwinowie odniosły sukces w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego rozegranych na kortach Radomskiego Klubu Tenisowego „Return” w Radomiu. Karolina Grzeszczuk i Kinga Ziółkowska zostały wicemistrzyniami województwa mazowieckiego w grze podwójnej Skrzatek.


Relację przesłał Waldemar Cecuła – prezes klubu Tennis Life.
 
Doskonale zaprezentowały się nasze dwie zawodniczki w zawodach rozegranych na kortach RKT „Return” w Radomiu. Kinga i Karolina zostały rozstawione z nr 2 i po zwycięstwach 6/3, 6/2 nad parą Zuzanna Twarowska (KT Legia Warszawa) i Kalina Frydrychowicz (KT Ginter Warszawa) oraz 6/06/1 z Halszką Frydrychowicz i Julią Skarżyńską (obie KT Ginter) pewnie awansowały do finału gry podwójnej. W walce o tytuł nasze tenisistki spotkały się z rozstawionymi z nr 1 Zuzanną Ziąbską (KT Legia) i Martą Demianiuk (Okęcie Tennis Club). Pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się minimalnym zwycięstwem bardziej doświadczonych rywalek. Faworytki turnieju wygrały to spotkanie 7/5, 2/6, 10/3.
 
Kinga i Karolina świetnie wypadły także w grze pojedynczej. Obie miały dużą szansą na awans do półfinału. Po bardzo zaciętych spotkaniach przegrały jednak ze swoimi deblowymi rywalkami. Marta Demianiuk (rozstawiona z nr 1) wygrała z Karoliną Grzeszczuk 7/5 6/3, a Zuzanna Ziąbska (nr 2) pokonała Kingę Ziółkowską 6/4, 6/4.
 
Udane występy na kortach w Radomiu nie były przypadkowe, nasze dwie najlepsze Skrzatki już od kilku miesięcy utrzymują bardzo dobrą formę i odnoszą coraz bardziej wartościowe sukcesy. Trzy tygodnie temu Karolina Grzeszczuk wygrała grę pojedynczą Wojewódzkiego Turnieju  Klasyfikacyjnego Skrzatek, który został rozegrany na kortach Akademii Juana Carlosa Ferrero w Warszawie. W drodze po zwycięstwo turniejowe nasza tenisistka pokonała kolejno: Gabrielę Sobiech (Matchpoint Komorów) 6/26/3, Agnieszkę Olszewską (KT Break Marysin) 6/2 6/4, rozstawioną z nr 1 Kamilę Popławską (KT Okuła Białystok) 2/6 6/1 10/5 i w finale rozstawioną z nr 4 Orianę Grott (Morelowa Tenis Club) 6/4 6/3. Świetne wypadła w tych samych zawodach druga nasza zawodniczka Kinga Ziółkowska, która zajęła trzecie miejsce.
 
Sukcesy Kingi i Karoliny są wynikiem systematycznej i ciężkiej pracy obu zawodniczek i ich trenerów – Przemysława Lewandowskiego i Waldemara Cecuły – oraz ogromnego zaangażowania rodziców obu tenisistek. Serdecznie gratulujemy naszym świetnym zawodniczkom i czekamy na kolejne dobre występy.

Finalistki
skrzatki2
skrzatki1
skrzatki3
skrzatki4
skrzatki5