Eko pokój, koło fortuny z nagrodami, ekobiżuteria, a także rodzinne zabawy ruchowe i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu. To tylko kilka z atrakcji przygotowanych w ramach rodzinnego pikniku, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie 26 maja 2023 r.

Od godziny 16. na boisku szkolnym przy ul. Piłsudskiego 11 będzie można wziąć udział w ekologicznym pikniku rodzinnym. Na uczestników czekać będzie 11 stanowisk edukacyjnych, przy których będzie można stworzyć ekologiczną biżuterię, zakręcić kołem fortuny i wygrać ciekawe nagrody, ułożyć puzzle XXL albo posadzić rośliny antysmogowe. Oprócz atrakcji przy stoiskach uczestnicy obejrzą pokaz mody ekologicznej lub dadzą porwać się animatorom, którzy poprowadzą gry i zabawy na świeżym powietrzu. Na pikniku pojawią się także druhowie OSP oraz strażnicy miejscy, którzy zrobią pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Nie zabraknie także poczęstunku oraz ogniska, które odbędzie się na zakończenie pikniku – kiełbaski należy wziąć ze sobą.

Piknik został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w kwocie 30 000 zł oraz objęty honorowym patronatem pani Anny Moskwy Ministra Klimatu i Środowiska.