Wśród ciekawych wydarzeń odbywających się na terenie gminy Brwinów są m.in. wystawy, teatrzyki, seans filmowy dla dzieci, gra plenerowa oraz Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie.

Weekend zaczyna się już w piątkowy wieczór – o godz. 19 rozpocznie się Noc Bibliotek w Oddziale dla Dzieci przy ul. Kościuszki 1A w Brwinowie. W tym roku głównym punktem będzie seans kinowy. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to familijny film przygodowy o parze młodych detektywów, oparty na motywach bardzo popularnej serii książek Martina Widmarka. Biuro Detektywistyczne ma już wielu fanów, przede wszystkim wśród dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Seans filmowy będzie trwać 90 minut. W poniedziałek 3 października o godz. 18 film zostanie powtórzony - ale tym razem w wersji z ukraińskim lektorem. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują bezpłatne bilety, które można otrzymać w Oddziale dla Dzieci.
W sobotę w Otrębusach, a w niedzielę w Domaniewie zostanie zaprezentowane przedstawienie „Pchła szachrajka”. Teatr Tak pokaże przygody wielkiej damy, której brakuje odrobinę kultury. Spektakl łączy w sobie też elementy musicalu i kabaretu. Inspiracją dla jego twórców były wiersze Jana Brzechwy.
Popołudnia w sobotę i niedzielę można spędzić na wernisażach. W sobotę o godz. 16 w Galerii pod Lasem w Owczarni (świetlica OWCA, ul. Cyprysowa 4) odbędzie się wernisaż wystawy prac Agaty Skiby, połączony z warsztatami, które przybliżą technikę sitodruku. ¬– To wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z całym procesem tworzenia w tej technice, materiałami i narzędziami oraz własnoręcznie wykonać sitodrukową odbitkę – zachęca Gminny Ośrodek Kultury. W niedzielę o godz. 16 będzie miał miejsce wernisaż prac dwojga artystów – Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza do dworku Zagroda przy ul. Grodziskiej 57 w Brwinowie na wystawę obrazów Beaty Kamoji oraz Eryka Cabanowskiego. Oboje są absolwentami Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Beata Kamoji studiowała także na Wydziale Rzeźby oraz w USA, w The Art Students League in New York i rozwijała swoje zainteresowania rzeźbą.
W sobotę odbędą się w Brwinowie Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie – pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów. Najlepsi zawodnicy tych widowiskowych dyscyplin wodnych zaprezentują swoje umiejętności na dużym wyciągu przy ul. Błońskiej 37 w Brwinowie. Swój start potwierdzili już tegoroczni medaliści Mistrzostw Europy, które odbywały się w sierpniu w Belgii. Organizatorzy liczą na popularyzację dyscyplin wodnych w Polsce.
Jest też propozycja na bardziej aktywne spędzenie czasu. Fundacja Sofijka zaprasza do udziału w grze terenowej o polskich podróżnikach, która odbędzie się w niedzielę, 2 października w godzinach 14-16 w brwinowskim parku miejskim. Start przed Brwinowskim Pałacem Kultury, ul. Pałacowa 1. Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie krótkiego formularza: https://tiny.pl/wtvtx