Europejski Tydzień Mobilności jest organizowany każdego roku w połowie września. Gmina Brwinów już po raz kolejny weźmie udział w kampanii – będą konkursy z nagrodami!

Gmina Brwinów ponownie dołącza do działań promujących ekomobilność w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca do zmiany przyzwyczajeń i wybierania alternatywnych, innych niż samochód zdrowych sposobów podróżowania.

Tegoroczny temat przewodni akcji „Lepsze połączenia” eksponuje łączenie ludzi i miejsc. Poprawa zdrowia fizycznego, zmniejszenie emisji spalin, oszczędność paliwa, poznanie ścieżek rowerowych lub wypróbowanie innych sposobów komunikacji – każdy powód jest dobry, aby przyłączyć się do kampanii. Od 16 do 22 września 2022 r. oprócz głównych wydarzeń tj. Brwiowskiej Masy Krytycznej oraz Dnia bez Samochodu, będą konkursy dla młodszych i starszych – konkurs plastyczny, fotograficzny i dla internautów. Warto wziąć w nich udział – na zwycięzców czekają nagrody!

 

Konkurs plastyczny pt. „Lepsze połączenia – moja droga do szkoły” – adresowany do uczniów szkół podstawowych z gminy Brwinów. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas I-VIII. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnej technice. Praca powinna przedstawiać podróż do szkoły jak najbardziej ekologicznym sposobem np. pieszo, rowerem, hulajnogą, na rolkach czy deskorolce lub komunikacją miejską.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-V oraz VI-VIII i będzie trwał od 16 do 26 września 2022 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu zawiera regulamin.

 

Konkurs fotograficzny pt. „Lepsze połączenia – na rowerze” - może wziąć w nim udział każda pełnoletnia osoba. Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia na szlaku rowerowym na terenie gminy Brwinów. Fotografia powinna nawiązywać do tematu konkursu i przedstawiać uczestnika konkursu wraz z ekologicznym środkiem transportu (np. rower, rolki, hulajnoga) oraz krótkim opisem, gdzie zostało wykonane. Konkurs trwa do 26 września 2022 r. włącznie. Zasady udziału w konkursie są określone w regulaminie.  

 

Konkursy na Facebooku polegającę na odpowiadaniu na zadane pytania zamieszczane na stronie fb.com/Brwinow w dniach od 19 do 21 września 2022 r., które będą związane z tematem mobilności na terenie gminy Brwinów.

 

Laureaci poszczególnych konkursów otrzymają nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą będzie publikacja zwycięskich prac plastycznych oraz fotografii podpisanych imieniem i nazwiskiem, a w przypadku konkursów ogłoszonych na Facebooku, imienia i nazwiska zwycięzców w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Gminy Brwinów „Ratusz”, na stronie www.brwinow.pl, a także na gminnym facebooku fb.com/Brwinow.

Wyniki konkursów zostaną ogłoszone do 30 września 2022 r. na stronie www.brwinow.pl.