Brwinów po raz kolejny uczcił Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Oficjalnym obchodom towarzyszyła wystawa w Brwinowskim Pałacu Kultury, a także seans plenerowy w parku miejskim.

O godz. 17. na brwinowskim Rynku wybrzmiały syreny. W godzinę „W” mieszkańcy Brwinowa i goście oddali hołd walczącym w Powstaniu Warszawskim. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu kwiatów przed pomnikiem Armii Krajowej zgromadzeni mieszkańcy i goście zostali zaproszeni do Brwinowskiego Pałacu Kultury, gdzie mogli obejrzeć wystawę pn. „Powstanie warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” opracowaną przez IPN. Wystawa prezentuje fotografie i informacje o powstańczym zrywie w stolicy w sierpniu i we wrześniu. Do 15 sierpnia wystawa będzie służyć jako kanwa gry miejskiej odbywającej się w różnych miejscach na terenie parku miejskiego.

W programie uroczystości nie zabrakło tradycyjnych punktów programu – w kościele św. Floriana została odprawiona msza święta w intencji poległych. Z kolei wieczorem w parku miejskim odbył się seans plenerowy filmu pt. „Zagłady redemptorystów Woli” opowiadający o największym mordzie na zakonnikach w czasie II wojny światowej. W pokazie uczestniczyło ok. 50 osób, a wśród nich był także reżyser i scenarzysta filmu Krzysztof Żurowski, który opowiadał o pracy nad filmem. Pokaz zorganizowało Stowarzyszenie Projekt Brwinów we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie. Na kolejny dziesiąty już taki wieczór filmowy organizator zaprasza już za rok.

DSC0008
DSC0014
DSC0036
DSC0057
DSC0064
DSC0076
DSC1085
DSC1103
DSC1115
DSC1125