W niedzielę 26 czerwca 2022 r. zostały rozegrane zawody wędkarskie w Brwinowie. Zorganizowało je koło nr 41 PZW, którego łowiskiem jest staw Basen w północnej części miasta.

Czy upał pomaga, czy przeszkadza w osiąganiu dobrych wyników sportowych w łowieniu ryb? Uczestnicy zawodów wędkarskich rozgrywanych w Brwinowie stwierdzili, że ważniejsze od temperatury są zmiany ciśnienia atmosferycznego, które decydują o tym, czy ryby biorą czy nie. W każdym razie możliwość spędzenia kilku godzin na uprawianiu swojego hobby i spotkania w gronie pasjonatów wędkarstwa zachęciła dziewięciu panów do uczestnictwa w Zawodach Spławikowych o Puchar Burmistrza Brwinowa. Łowiskiem Basen opiekuje się koło nr 41 PZW, a dla niedawno wybranego prezesa Roberta Niedbałki był to debiut w roli głównego organizatora brwinowskiej imprezy.

Sportowa rywalizacja zakończyła się podobnie jak w ubiegłym roku – w zawodach zwyciężył brwinowianin Andrzej Dmoch. Puchar, dyplom oraz główną nagrodę wręczył mu zastępca burmistrza Jerzy Wysocki. Miejsca na podium zajęli też kapitan sportowy koła Artur Kominek i prezes Robert Niedbałko. Na kolejnych miejscach zostali sklasyfikowani Andrzej Lenard, Jacek Chludziński i Andrzej Tułodziecki.

W kalendarzu sportowych imprez koła nr 41 jest w tym roku jeszcze kilka zawodów. Wędkarze będą mogli przygotowywać się do nich, łowiąc indywidualnie, a kolejne zawody w Brwinowie – za rok!