„Kropla wody dla spragnionego pupila” – tak nazwali swoją akcję strażnicy miejscy z Brwinowa, którzy przed Urzędem Gminy Brwinów ustawili miski z wodą. Spacerujący ulicą Grodziską właściciele czworonogów mogą napoić tu swoich ulubieńców.

Choć to dopiero początek lata, za nami są już pierwsze gorące dni. Warto pamiętać, że upał jest dokuczliwy nie tylko dla ludzi, lecz również dla zwierząt. – Pamiętajmy o wodzie dla naszych mniejszych przyjaciół – apeluje komendant Straży Miejskiej w Brwinowie Izabela Koźbiał.

Strażnicy miejscy przypominają właścicielom psów o kilku podstawowych zasadach:

  • Podczas spacerów nie zakładajmy kagańców zabiegowych, uniemożliwiających otwarcie pyska – pies chłodzi się właśnie poprzez szybki oddech.
  • Zadbajmy o to, by pies miał zawsze dostęp do świeżej i chłodnej wody. Trzeba ją zmieniać kilkukrotnie w ciągu dnia, aby zawsze była chłodna i czysta.
  • Unikajmy aktywności w godzinach największego upału. Długie spacery z psem najlepiej jest planować na wczesne godzinny poranne i późny wieczór.
  • Pies powinien mieć dostęp do chłodnego legowiska – najlepiej niech będzie to zacieniony kawałek terenu, gdzie pies będzie mógł wykopać sobie dołek, by odpocząć na chłodnej ziemi.
  • Nigdy nie wolno pozostawiać zwierzęcia w zamkniętym samochodzie – w upalny dzień pojazd na słońcu nagrzeje się bardzo szybko