Kultura, sztuka, rozrywka, koncerty, zawody strażackie – drugi czerwcowy weekend jest tak wypełniony atrakcjami, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do Brwinowa i Otrębus.

W sobotę rano mieszkańcy Brwinowa zobaczą przejazd samochodów strażackich, które udadzą się na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze na stadionie miejskim przy ul. Turystycznej. W godz. 10-13 druhowie OSP z całego powiatu będą tam rywalizować w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. – W zawodach weźmie udział 10 drużyn męskich, 3 drużyny kobiece i drużyna oldbojów – zapowiada  komendant gminny OSP Krzysztof Newen. Publiczność będzie mogła ocenić sprawność strażaków i dopingować swoich faworytów. W zawodach wezmą udział reprezentacje OSP z Brwinowa, Biskupic, Dawid, Falent, Moszny, Nadarzyna, Nowej Wsi, Piastowa, Raszyna i Żółwina.

Dwa dni będzie trwał Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze” w Otrębusach. Program jest bogaty: koncerty "Mazowsza", kapeli Brodów i Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego, warsztaty artystyczne, zajęcia edukacyjne, potańcówki z kapelami ludowymi, orkiestra wojskowa, pokazy cyrkowe, jarmark rękodzieła, strefa Food Trucków. Dla najmłodszych przewidziano specjalną Strefę Dziecka. Wydarzenie poprowadzi Filip Chajzer. Szczegółowy program: www.tiny.pl/9bqnz

Zmierzając w sobotę na piknik zespołu „Mazowsze”  można odwiedzić w Toeplitzówce przy ul. Wiejskiej 1 wystawę prac malarskich kursantów z Galerii Pomysłów Pasja. Wernisaż rozpocznie się o godz. 11, a towarzyszyć mu będzie koncert Dziecięcego Chóru Moniuszki.

Brwinowski Pałac Kultury otworzył tydzień temu swoje podwoje – wówczas miał miejsce inauguracyjny koncert, a w sobotę o godz. 18 odbędzie się w nim pierwszy wersniaż. Wystawa pasteli Grażyny Macander-Majkowskiej to uczta dla ducha. Autorka, wykładowca na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP, opanowała tę technikę znakomicie, także od strony problematyki konserwatorskiej, ale jej pastele pokazują nie tylko kunszt, lecz także artyzm.

Tradycją brwinowskiego Festiwalu Otwarte Ogrody stał się niedzielny ogród muzyczny u państwa Wernerów przy ul. Słonecznej 3. Również w tym roku pani Maria Werner-Mickiewicz zaprasza melomanów. Podczas rozpoczynającego się o godz. 13 koncertu „Muzyka, taniec i śpiew w zieleni” artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej zaprezentują najpiękniejsze arie i duety opery francuskiej.

Na spotkanie ze sztuką teatru powinni się wybrać rodzice i dziadkowie z najmłodszymi pociechami. W dworku Zagroda w niedzielne popołudnie o godz. 15 zostanie zaprezentowany spektakl „Spotkać teatr, czyli co za kulisami piszczy". Organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa, które na ten cel uzyskało wsparcie ze środków gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego.