W sobotę 4 czerwca po czterech latach remontu będzie można podziwiać wnętrza zrewaloryzowanego pałacu w brwinowskim parku. W niedzielę na gości będzie czekało wiele atrakcji, m.in. pokazy filmu VR i spektakl muzyczny dla najmłodszych.

 

Uroczyste otwarcie zabytkowego pałacu, który po latach odzyskał swój blask, rozpocznie się o godz. 16. Po części oficjalnej goście będą mogli wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu Łukasza Nagórki, mieszkańca Brwinowa i wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Głównym i najbardziej wyczekanym punktem programu będzie zwiedzanie wnętrz pałacu, które rozpocznie się o godz. 18. Na miejscu będzie można spotkać osoby zaangażowane w prace związane z remontem pałacu, więc będzie to doskonała okazja do zapytania o szczegóły dotyczące rewitalizacji budynku. Eleganckie i przestronne wnętrza nowej siedziby Brwinowskiego Ośrodka Kultury z pewnością zachwycą większość zwiedzających. Renowacja pałacu i zagospodarowanie terenu było dużym wyzwaniem, ale jednocześnie spełnieniem marzeń o reprezentacyjnej kulturalnej wizytówce miasta.

 

Niedziela 5 czerwca to czas atrakcji i zabawy. Od godz. 10 zainteresowani będą mieli szansę przenieść się w czasie, oglądając pokazy filmu VR „Nie kochać w taką noc”. Zakładając specjalne gogle, widzowie spotkają się z jednym z najbardziej znanych aktorów dwudziestolecia międzywojennego Aleksandrem Żabczyńskim. Blichtr międzywojennej rewii, kostiumy i muzyka – to wszystko w krótkometrażowej produkcji stworzonej przez Fundację Koncept Kultura w ramach projektu realizowanego wraz z Biurem Programu „Niepodległa” – Wirtualny Teatr Historii. Pokazom VR będą towarzyszyć interaktywne warsztaty tematyczne.

Przed pałacem atrakcje będą czekały także na najmłodszych. Poza animacjami dla dzieci odbędzie się spektakl muzyczny, podczas którego Myszka Tancereczka (w tej roli Joanna Lalek), opowie i zaśpiewa o swoich wakacyjnych przygodach, a będzie jej towarzyszyć kwartet smyczkowy Dagger. Wydarzenie dofinansowane w ramach cyklu koncertów „Przygody Myszki Tancereczki” przez Związek Artystów Wykonawców STOART.

Projekt pn. „Pałac w Brwinowie – rewaloryzacja zabytkowego obiektu z przeznaczeniem na działalność kulturalną i edukacyjną” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.