W sobotę 7 maja o godz. 11 odbędzie się uroczystość nadania nazwy nowo wybudowanemu rondu w Otrębusach.

W wydarzeniu weźmie udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, władze samorządowe i przedstawiciel Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, a także artyści Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przez rondo przejadą nowe autokary zespołu, a chór „Mazowsza” zaśpiewa piosenkę „Jadą goście, jadą”. Ze względu na uroczystość możliwe są utrudnienia w przejeździe ul. dr. M. Piaseckiego na odcinku od ul. Poziomki do ronda w obu kierunkach ok. godz. 10.50-11.30.
Rondo powstało na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Natalińskiej z ul. Piaseckiego w Otrębusach – drogą prowadzącą m.in. do szkoły i przedszkola oraz do siedziby zespołu „Mazowsze”. Powstał także chodnik oraz ścieżka rowerowa, co znacząco poprawia bezpieczeństwo zarówno pieszych i rowerzystów, jak i kierowców. Ronda upłynniają ruch, czego dowodem są choćby ronda Wacława Kowalskiego oraz Kozielewskiego istniejące w centrum Brwinowa.
Budowę ronda w Otrębusach zrealizował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, ale swój wkład w inwestycję miała także gmina Brwinów. Rondo zostało zaprojektowane kosztem i staraniem gminy Brwinów, która dodatkowo zapłaciła za odszkodowania z tytułu wywłaszczenia sąsiednich nieruchomości pod budowę ronda i przekazała Województwu kilkusetmetrową nieruchomość.