polska-flagaCzy łatwo jest nauczyć obcokrajowców języka polskiego? Tak! – przekonuje doświadczony trener języka polskiego i zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcą pomagać Ukraińcom w nauce języka. Metodę stosowaną przez amerykański Korpus Pokoju będzie można poznać podczas szkolenia w Brwinowie 13 kwietnia 2022 r. 

Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych nauczaniem języka polskiego jako obcego. Nie trzeba być filologiem czy posiadać wykształcenie pedagogiczne, gdyż metoda stosowana przez amerykański Korpus Pokoju wymaga jedynie chęci, trochę kreatywności i poczucia humoru.– Miałem przyjemność kilkuletniej współpracy z US Peace Corps i byłem wówczas współautorem podręcznika do nauczania j. polskiego jako obcego – wspomina pan Aleksander z Otrębus, który teraz chce przekazać swoją wiedzę wszystkim zainteresowanym. Dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski, uciekając przed wojną, lepsze poznanie języka jest szansą na łatwiejsze odnalezienie się w nowej rzeczywistości i radzenie sobie w różnych sytuacjach, przy zakupach, poszukiwaniu pracy itp.– Można zbudować zespół trenerów, którzy po zapoznaniu się z metodą, otrzymując gotowe skrypty kolejnych lekcji, będą z powodzeniem wspierać uchodźców w nauce polskiego – dodaje pan Aleksander.

Stosowana przez niego metoda skupia się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych w sytuacjach życia codziennego. Forma zajęć opiera się na dialogach, zabawie i rywalizacji. Najlepsze efekty osiąga się przez systematyczną naukę i zdobywanie wiedzy w powolnym tempie, co pozwala na lepsze osłuchanie się z językiem, skuteczne utrwalanie nowych słów i w efekcie swobodną komunikację. Trenerzy zapoznają się z metodą podczas 3-godzinnego szkolenia, a potem będą mogli liczyć na gotowe skrypty kolejnych lekcji oraz wymianę doświadczeń poprzez grupę na Facebooku.

Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą zgłaszać się do wtorku 12 kwietnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wpisując w temacie wiadomości TRENING) lub w godzinach pracy Urzędu Gminy Brwinów pod nr. tel. 22 738 26 18.

plakat-trening