Pasjonaci motoryzacji spotkają się w niedzielę 3 kwietnia 2022 r. o godz. 9 na terenie u zbiegu ulic marsz. Piłsudskiego i Przejazd w Brwinowie. Automobilklub z Warszawy rozpocznie tu tegoroczny cykl zawodów Królewskiego Pucharu Turystycznego.

Automobilklub Królewski zrzesza ludzi interesujących się motoryzacją, sportami samochodowymi, sportami motocyklowymi, samochodami zabytkowymi oraz turystyka samochodową. W pierwszą kwietniową niedzielę organizuje na terenie Brwinowa imprezę turystyczno-nawigacyjną pod nazwą „Rajd Primaaprilisowy. Szlakiem Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów”. Kilkanaście załóg będzie poruszać się na trasach prowadzących w okolicach Brwinowa i Podkowy Leśnej, ale nie szybkość jest już najważniejsza w tej rywalizacji. Uczestnicy rajdu będą musieli wykazać się swoją wiedzą w konkursie dotyczącym przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami podczas próby sprawności. Ponieważ prawdziwi turyści chętnie zaglądają do muzeów, odwiedzą też pobliskie Stawisko.

– Imprezy turystyczne, które organizujemy, można porównać do harcerskich podchodów lub do gry miejskiej. Różnica jest taka, że wykorzystujemy inny środek transportu i przemieszczamy się na trasach liczących kilkadziesiąt kilometrów. Autor trasy przekazuje uczestnikom na kartce jej zakodowany przebieg. Zadaniem załóg jest jak najdokładniejsze  przejechanie trasy założonej przez autora i spisanie po drodze informacji z punktów kontrolnych. Na tej podstawie weryfikowane jest, czy załoga przejechała po  właściwej trasie – wyjaśnia Paweł Podbielski z Automobilklubu Królewskiego.

Widzowie mogą zobaczyć start imprezy w Brwinowie w niedzielę w godz. 9-10. Uczestnicy wyruszą w drogę z terenu leżącego u zbiegu ulic marsz. Piłsudskiego i Przejazd.