Gmina Brwinów rozstrzygnęła w marcu 2022 r. przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. Od 1 kwietnia wykonawcą tej usługi będzie spółka PU Hetman z Nadarzyna, zaś mieszkańców czekają pewne zmiany.

Odpady od mieszkańców gminy Brwinów odbierać będzie od  1 kwietnia 2022 r. spółka PU Hetman, która opracowała nowe harmonogramy odbioru odpadów na 2022 r. i będzie je dostarczać w najbliższym czasie w formie papierowej do skrzynek mieszkańców. Internauci mogą sprawdzić aktualne terminarze na stronie www.bit.ly/Brwinow_harmonogram.

Najbardziej zauważalną zmianą, jaka nastąpi wraz ze zmianą firmy odbierającej odpady, jest wprowadzenie nowego podziału na rejony odbioru. Obszar gminy został podzielony na dziesięć rejonów. Częstotliwość odbioru odpadów pozostanie bez zmian.

Ponieważ zgodnie z warunkami przetargu firma odbierająca odpady ma zapewnić mieszkańcom swoje pojemniki na odpady zmieszane, więc w najbliższych tygodniach firma Hetman będzie dostarczała mieszkańcom swoje pojemniki, zaś firma Suez/PreZero odbierze swoje.  Dlatego też, przy najbliższym odbiorze odpadów zmieszanych, prosimy o wystawienie obu pojemników – używanego dotychczas oraz otrzymanego od firmy Hetman. Wymiana pojemników odbędzie się stopniowo w taki sposób, aby mieszkańcy jej nie odczuli.

Oczywiście można bezterminowo wykorzystywać dotychczasowe worki na odpady segregowane. Pracownicy firmy Hetman, odbierając odpady, będą pozostawiać nowe worki na wymianę.

Z końcem marca przestanie działać aplikacja InfoPreZero na telefony komórkowe. Po 1 kwietnia 2022 r. aktualne harmonogramy odpadów dla mieszkańców z terenu gminy Brwinów będą dostępne w bezpłatnej aplikacji EcoHarmonogram - zachęcamy do jej zainstalowania za pośrednictwem Sklepu Google Play (dla telefonów z systemem android) lub App Store (dla telefonów z systemem iOS).

Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość dla pracowników firmy Hetman w pierwszych tygodniach funkcjonowania na terenie gminy Brwinów, bowiem kierowcy i pracownicy pojazdów odbierających odpady będą musieli poznać topografię naszej gminy oraz tajniki dojazdu do niektórych posesji znajdujących się przy wąskich i ślepych drogach dojazdowych, a czasami w ich sięgaczach. W przypadku braku odbioru odpadów w terminie wskazanym w harmonogramie, prosimy o zgłaszanie reklamacji do Zespołu ds. Obsługi Gospodarki Odpadami Komunalnymi - tel. 22 738 25 91, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Reklamacje będą przekazywane do firmy Hetman.

Harmonogram dla rejonów 1–10 [PDF do pobrania]