W piątek 10 grudnia 2021 r. brwinowski klub wrotkarski UKS Kobra świętował swoje 20-lecie, które zostało połączone z 10. Memoriałem im. Adasia Janczewskiego.


Zawody w ramach jubileuszy przyciągnęły do zabawy reprezentantów w różnym wieku. Zorganizowane zostały konkurencje skierowane do najmłodszych uczestników, jak również dla dorosłych. Odbywające się w Hali Sportowej w Brwinowie zmagania skomentował prezes Kobry Arkadiusz Janiszek – Otwierając zawody, wyraziłem nadzieję, że to spotkanie przebiegnie we wspaniałej atmosferze rywalizacji sportowej i wzajemnego poszanowania. Wierzyłem w to niezachwianie i moja ufność została wynagrodzona po wielokroć – mówi trener. Oprócz zawodników, w hali pojawili się kibice zasiadający na trybunach, dopingujący i wspierający uczestników zabawy.


Zawodnicy startowali we wcześniej ustalonych kategoriach wiekowych oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn, w których dla trzech najlepszych osób z każdej z nich zostały przygotowane nagrody w postaci statuetki oraz dyplomu. Oprócz wyróżnień dla uczestników na ręce prezesa Arkadiusza Janiszka zostały złożone listy gratulacyjne oraz podziękowania dla klubu za osiągnięcia i wkład w popularyzację wrotkarstwa. Przez dwie dekady wychowankowie Kobry uczestniczyli w wielu prestiżowych imprezach sportowych, brali udział w Mistrzostwach Europy w hokeju na rolkach, występując jako reprezentanci Polski, udzielają się na arenie lokalnych wydarzeń sportowych, ale także biorą udział w tych o zasięgu ogólnopolskim.


– Rozpiera mnie radość oraz poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Dzięki Wam ja i wszyscy instruktorzy możemy z dumą ogłosić wszem i wobec, że kolejny raz udało się nam zrealizować najważniejsze cele, jakie stawiamy sobie w klubie – wychowanie dzieci i młodzieży oraz kształtowanie ich charakterów poprzez sport i aktywność fizyczną, co w dalszym życiu pozwoli im na mierzenie się ze wszystkimi przeciwnościami, jakie napotkają na swojej drodze – mówi prezes Janiszek.
Dzięki stowarzyszeniom takim jak UKS Kobra w naszej okolicy nie tylko nie brakuje sportowych przygód pełnych emocji i wrażeń, ale także miejsca, gdzie od najmłodszych lat dzieci uczą się pewności siebie i pokonywania przeszkód.