W piątek 17 grudnia zabłyśnie przed Urzędem Gminy przy ul. Grodziskiej 12 niezwykła odblaskowa choinka. Związaną z tym akcję rozdawania odblasków organizuje kolejny rok z rzędu Straż Miejska w Brwinowie.

Noszenie odblasków ma na celu zwiększanie bezpieczeństwa pieszych na drodze. Przy słabej widoczności i bez elementów odblaskowych pieszy jest widoczny dla kierowców samochodów z odległości zaledwie 20 m. Jeśli jednak posiada przy sobie umieszczony w widocznym miejscu element odbijający światło, to ta odległość wzrasta już do 150 – 200 m. To znacząco zwiększa widoczność pieszego na drodze i może przyczynić się nawet do uratowania czyjegoś życia. Dlatego też warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji, przyjść 17 grudnia pod brwinowski Urząd Gminy i poczęstować się odblaskiem.
„Serdecznie zachęcamy do noszenia odblasków zawsze, kiedy wchodzimy na ulicę, nieważne czy znajdujemy się na terenie zabudowanym czy nie.” – mówi komendant Izabela Koźbiał. To dobry sposób aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników ruchu drogowego.
Warto przy tym wspomnieć, że prawo o ruchu drogowym wyraźnie wskazuje na obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.