Bez hucznego otwarcia, ale od teraz już oficjalnie – 1 grudnia rozpoczęło działalność Gminne Centrum Integracji Mieszkańców (GCIM) zlokalizowane w samym centrum Brwinowa, na targowisku miejskim.

Wśród pawilonów stojących przy pasażu prowadzącym od Rynku w stronę ul. Armii Krajowej wyróżnia się jeden – wolno stojący. Gmina Brwinów przeznaczyła go na cele społeczne, powierzając funkcję administratora Środowiskowemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Brwinowie (ŚOPS). Niewielki, ale przytulny lokal, umeblowany i wyposażony w podstawowe sprzęty biurowe, stwarza możliwość zorganizowania szkolenia lub warsztatu, spotkania grupy wsparcia czy koła zainteresowań. Jest przeznaczony dla mieszkańców, którzy mają pomysł i potrzebują miejsca na jego realizację.

Gminne Centrum Integracji Mieszkańców nie prowadzi własnego programu zajęć, nie realizuje stałych zadań ŚOPS, nie dyżurują w nim pracownicy. Może być udostępnione stowarzyszeniom, grupom czy pojedynczym osobom bez ponoszenia przez nich kosztów za wynajem i eksploatację. Korzystać z niego mogą mieszkańcy gminy Brwinów, Milanówka i Podkowy Leśnej pod warunkiem, że prowadzone tam zajęcia będą nieodpłatne dla uczestników, a prowadzona tam działalność będzie całkowicie niekomercyjna.

– Serdecznie zapraszamy do korzystania z tego miejsca i używania go do realizowania własnych projektów i pomysłów – zaprasza dyrektor ŚOPS Joanna Dzierzba. Koordynatorem GCIM jest pracownik socjalny ŚOPS Dorota Piasecka i to z nią należy kontaktować się w sprawie udostępnienia GCIM. Przestrzeń centrum integracji dostępna jest w dni robocze w godz. 8-19, a w soboty w godz. 10-18. Na realizowanie przedsięwzięć w innych godzinach konieczne jest uzyskanie specjalnej zgody.

Rezerwacji przestrzeni można dokonać telefonicznie pod tel. 533 305 489, poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w siedzibie ŚOPS w Brwinowie przy ul. Kościuszki 4A.

REGULAMIN GCIM - PDF