lead20 października, w brwinowskiej Dwójce odbyła się prelekcja „Woda i wyprawa na kilka kontynentów” dla uczniów z klas trzecich, czwartych i szóstych zorganizowana przez fundację „W podróży”.


Wczorajsze zajęcia w brwinowskiej Dwójce zaczęły się dość nietypowo. Za pośrednictwem fundacji „W podróży” uczniowie z klasy trzeciej, czwartej i szóstej mogli się przenieść m.in. w cieple klimaty Afryki. Tematem przewodnim spotkania był ekosystem wody, jej dostępność w przyrodzie oraz poznanie wybranych gatunków zwierząt wodnych. Poprzez ciekawą formę uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat geografii, przyrody i ekologii kształtując swoją postawę zapobiegającą niekorzystnym zmianom klimatu. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja szkoły oraz zastępca burmistrza Jerzy Wysocki, a całe wydarzenie zostało współfinasowane z budżetu gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego.


Fundację „W podróży” tworzą pasjonaci podróży – Pola i Michał – dziewięcioletnie bliźniaki i ich rodzice, którzy od kilku lat podróżują razem po świecie. Odwiedzając najdalsze zakątki świata, zbierają materiały na ciekawe prelekcje oferowane potem chętnym odbiorcom.

IMG2403
IMG2411