21 i 22 października we wszystkich brwinowskich szkołach publicznych odbędzie się akcja zbiórki odzieży i tekstyliów organizowana przez Niepubliczną Szkołę Podstawową dla dzieci ze spektrum autyzmu „Przylądek” w Parzniewie. Dochód ze sprzedaży tekstyliów zostanie przekazany na rzecz szkoły.

Szafowanie to akcja zbiórki odzieży i tekstyliów używanych prowadzona przez Fundację „Po pierwsze”. Zbierać można ubrania, buty powiązane w pary i zapakowane do osobnych worków, pościel, koce, pluszowe zabawki oraz wszystko to, co zalega w szafach i nadaje się jeszcze do użytku. Oczywiście bez rzeczy brudnych czy poplamionych. Wszystkie artykuły muszą być suche, zapakowane do worka i dobrze zawiązane. Nie ma wymogów co do wielkości i rodzaju worka.


Zapakowane rzeczy należy przynieść do brwinowskich szkół publicznych w czwartek lub w piątek (21 i 22 października 2021 r.).


Zebrane podczas akcji ubrania i tekstylia zostaną odebrane przez wyspecjalizowaną firmę, a dochód z każdego kilograma zostanie wpłacony na konto Fundacji Lepszy start wspierającej Szkołę „Przylądek”, a także w tym roku na rzecz Pawła Burczyka autora filmu na temat życia osoby z autyzmem pt. „Zobaczyć Lili”.


Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji.


Zebrane ubrania i tekstylia można także dostarczyć na finał akcji, który odbędzie się 27 października w Nowej Stacji w Pruszkowie.