Do floty samochodów Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Brwinów dołączyły cztery nowe samochody operacyjno-kwatermistrzowskie.

7 października, w czwartkowe popołudnie odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do czterech fabrycznie nowych samochodów operacyjno-kwatermistrzowskich. Do floty samochodów OSP dołączyły cztery mikrobusy do przewozu dziewięciu osób. Zakup nowych samochodów został w całości sfinansowany przez gminę Brwinów.

W uroczystym apelu przed budynkiem Urzędu Gminy Brwinów wzięli udział m.in. burmistrz Arkadiusz Kosiński, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Rakowiecki, radna Adrianna Olczak Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego oraz sołtysi Falęcina, Kotowic i Milęcina. Podczas uroczystości nie zabrakło przemówienia gminnego komendanta OSP Krzysztofa Newena oraz poświęcenia nowej floty przez kapelana pruszkowskich strażaków ks. Krzysztofa Gołębiewskiego. Zakończenie uroczystości poprzedził test sygnałów świetlnych i dźwiękowych, po którym nowe samochody w kolumnie prowadzonej przez wóz bojowy OSP przejechały ulicami Brwinowa i skierowały się do swoich remiz.

Ten dzień z pewnością na długo zapisze się w pamięci strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowe pojazdy zastąpiły stare i wysłużone, a także zwiększyły gotowość operacyjną jednostek. Mieszkańcy gminy mogą poczuć się bezpieczniej.