Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie prowadzi zajęcia nie tylko w swojej siedzibie, lecz także w świetlicach. Kolejnym sołectwem, które zyska nowe miejsce aktywizacji mieszkańców i animacji kulturalnej, są Kanie.

Otwarcie świetlicy w Kaniach odbędzie się w sobotę 9 września 2021 r. o godz. 15. Będzie to okazja do podziękowania osobom zaangażowanym w jej budowę, symbolicznego przekazania kluczy Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz do zapoznania zainteresowanych z ofertą zajęć i wspólnego wysłuchania pierwszego koncertu. Trio wokalne zaprezentuje znane i lubiane piosenki francuskie, m.in. z repertuaru Edith Piaf i Joego Dassina. O godz. 17 rozpocznie się doroczne spotkanie burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami Kań – po raz pierwszy w nowym miejscu, w świetlicy przy ul. Piłsudskiego 55.

W niedzielę 10 października świetlica również będzie otwarta. W godz. 15-18 odbędzie się tam piknik pod hasłem „Igraj z kolorem”, podczas którego będzie można zwiedzić budynek i zapisać się na zajęcia.

Jeszcze do niedawna teren tej działki był zaniedbany, a popadające w ruinę pozostałości zabudowań gospodarstwa budziły obawy sąsiadów o bezpieczeństwo. Gmina przeprowadziła ich rozbiórkę, a w ubiegłym roku ruszyła budowa. Teraz mieszkańcy zyskają funkcjonalny budynek wraz z parkingiem i placem zabaw, gdzie otwierają się dla nich nowe możliwości rozwijania zainteresowań i ciekawego spędzania czasu, organizacji imprez kulturalnych, warsztatów itp. Przykład innych miejscowości z terenu gminy Brwinów (Otrębusy, Owczarnia i Domaniew), w których funkcjonują świetlice wiejskie, pokazuje, że obiekty tego typu stają się w sołectwach prężnie działającymi centrami kultury i integracji mieszkańców.