Fundacja z Brwinowa „Sofijka” zachęca do udziału w trwającej do 16 października grze terenowej dla mieszkańców. Cała akcja odbywa się w ramach projektu „Ukryta prawda Brwinowa” z programu „Działaj lokalnie”.

Tytułowa gra to rodzaj zabawy terenowej polegającej na szukaniu skrytek, uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy, które namierza się za pomocą urządzenia GPS. Celem zabawy jest możliwość poznania pięknych miejsc i ciekawych postaci związanych z naszą gminą.

 
Ideą gry jest odnalezienie skrytki (keszy), wpisanie się do dziennika odwiedzin, oznaczenie znalezionej skrytki w aplikacji Opencaching.pl oraz zapoznanie się z opisem danego miejsca, postaci czy wydarzenia. Dzięki tym informacjom można poznać dziedzictwo kulturowe naszego regionu i spędzić ciekawie czas na świeżym powietrzu. Taka forma spędzania czasu jest szczególnie kierowana do rodzin z dziećmi. Skrytki można znaleźć korzystając ze współrzędnych oraz podpowiedzi umieszczonych w aplikacji.

 
Kesze znajdują się w interesujących miejscach na terenie całej gminy. W większości przypadków są to kryjówki mikro zawierające tylko dziennik odwiedzin, do którego należy wpisać datę i taki sam nick, jakiego użyło się podczas logowania do aplikacji. Niektóre skrzynki zawierają drobne upominki na wymianę, dlatego zabierając ze sobą upominek, należy pamiętać, żeby zostawić coś w zamian.

 
Zabawa trwa tylko 16 października. Wszyscy chętni mogą zarejestrować się w aplikacji www.opencaching.pl i zgłosić swój udział na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając liczbę uczestników, którzy wezmą udział w grze.
Dla tych, którzy jako pierwsi w ciągu trwania gry odszukają najwięcej skrytek założonych przez użytkownika Sofijka, przewidziane są nietuzinkowe nagrody.