Gmina Brwinów zaprasza mieszkańców Brwinowa i okolic do wspólnego sadzenia roślin w powstającym Parku Niepodległości, które odbędzie się 9 października.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którym nie jest obojętny wygląd przyszłego parku, którzy chcą mieć własny wkład w urządzanie tego miejsca lub zwyczajnie mają ochotę aktywnie, na świeżym powietrzu spędzić sobotnie południe do wspólnego sadzenia roślin w powstającym Parku Niepodległości w Brwinowie.

 
Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Brwinów przygotował ponad 500 szt. bylin m.in.: runiankę pospolitą, trzmielinę, bluszcz pospolity, konwalię, hortensje w różnych odmianach, które posadzimy wspólnie już w najbliższą sobotę 9 października miedzy godziną 11-13. Miejscem spotkania będzie działka gminna przy ul. Lilpopa i Kraszewskiego (dawniej Brzózki), gdzie powstaje nowa, zielona przestrzeń do wypoczynku i rekreacji – Park Niepodległości. W ramach akcji „Sadzimy rośliny” prosimy zabrać ze sobą rękawiczki ochronne i łopatkę.

 
Koncepcja parku zrodziła się w roku 100-lecia niepodległości Polski. Wśród starego drzewostanu i nowych nasadzeń staną ławki i stoły, powstaną utwardzone i oświetlone alejki, pojawi się ujęcie wody pitnej (poidło). Zostanie zbudowany skwer niepodległości i drewniany taras usytuowany nad rowem drenażowym. Kalejdoskop gigant, peryskop, krzywe zwierciadło, spirala, pryzmat, lustro walcowe i tarcza Newtona to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekały na najmłodszych mieszkańców. Park Niepodległości będzie kolejnym miejscem na mapie Brwinowa służącym jego mieszkańcom do celów rekreacyjno-edukacyjnych.