Samochód z magnesami zamiast kół, hulajnogi… To tylko niektóre z pomysłów uczniów szkół podstawowych w konkursie plastycznym podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Konkurs „Jedźmy po zdrowie bezpiecznie” polegał na przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnej technice nawiązującej do tegorocznego hasła przewodniego tygodnia transportu – „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawiać wymyślony bądź istniejący środek transportu, którym bezpiecznie i z korzyścią dla zdrowia można przemieszczać się w drodze do szkoły.

 

Prace w konkursie były oceniane w kategoriach klasy I-V oraz klasy VI-VIII. Kryteria, które były brane pod uwagę, to: zgodność z tematem, staranność i estetyka wykonania, a także kreatywność. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i ciekawymi interpretacjami hasła tygodnia transportu. Zwycięzcami zostali Nikodem Rybak (klasa Ib) oraz Bartosz Broda (klasa VIIa).

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody. Dodatkową nagrodą jest publikacja zwycięskich i wyróżnionych prac podpisanych imieniem i nazwiskiem, klasą oraz nazwą szkoły w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Gminy Brwinów „Ratusz”, na stronie www.brwinow.pl, a także na gminnym facebooku fb.com/Brwinow.

 

kategoria klasy I-V

zwycięska praca
Nikodem Rybak (kl. 1b, SP w Żółwinie)

wyróżnienia:

Alicja Broda (kl. IVb, SP nr 1 w Brwinowie)
Lena Leszkiewicz (kl. IVb, SP w Podkowie Leśnej)
Jakub Gromadzki (kl. 2e, SP nr 2 w Brwinowie)

kategoria klasy VI-VIII

zwycięska praca
Bartosz Broda (kl. VIIa, SP nr 1 w Brwinowie)

Alicja-Brodawyronienie
Bartosz-Brodazwycistwo-kl-7
Jakub-Gromadzki-wyroznienie
Lena-Leszkiewiczwyronienie
NikodemRybakzwycistwo-kl-1b