W piątek 19 września 2021 r. rozpoczną się XII Mistrzostwa Polski w Wakeboardingu i Wakeskatingu organizowane na dużym wyciągu Wake Family w Brwinowie.

Już po raz trzeci impreza rangi mistrzowskiej zagości na terenie Wake Family Brwinów przy ul. Błońskiej 37. Miłośnicy wodnego szaleństwa na desce będą rywalizować ze sobą 17 i 18 września. Jak podkreśla Polski Związek Sportów Motorowodnych i Narciarstwa Wodnego, w brwinowskim ośrodku zawodnicy mają do dyspozycji znakomite warunki – pięciosłupowy wyciąg o długości 529 m, różnorodne przeszkody, a także wyspę na środku jeziora, która tłumi fale, powodując, że można tu osiągać świetne wyniki. Kibice będą mogli podziwiać widowiskowe przejazdy, jednocześnie korzystając z oferty gastronomicznej i wypoczynku w przestrzeni rekreacyjnej. Przy okazji spacerów lub wycieczek rowerowych w piątkowe popołudnie lub w sobotę warto więc wybrać się na północ Brwinowa, by przyjrzeć się zawodom i poznać nowe dyscypliny sportu.

W piątek o godz. 15.30 zacznie się oficjalny trening. Sobotnia rywalizacja rozpocznie się już od 8.30, ale najciekawszych przejazdów można spodziewać się od godz. 16.00, kiedy to odbędą się finały dla wszystkich kategorii (wakeboard kobiet i wakeboard mężczyzn: U11, U14, U18, open, +30, +40; wakeskate kobiet i wakeskate mężczyzn: U19, open; wakeboard seated: open). Mistrzostwa zakończy dekoracja zwycięzców o godz. 19.00, a po niej przewidziana jest wspólna impreza „Na pożegnanie lata”.