leadzusZmieniły się zasady przyznawania i wypłacania świadczenia Dobry Start (tzw. 300 Plus). Wnioski należy składać w ZUS, wyłącznie drogą elektroniczną. W założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych pomagać będą pracownicy ZUS podczas dyżurów w pawilonie CIM na targowisku miejskim w Brwinowie.

Świadczenie Dobry Start to 300 złotych jednorazowego wsparcia wypłacanego rodzicom i opiekunom uczniów rozpoczynających rok szkolny. Przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do 24. roku życia. Wniosek należy składać co roku, ale w 2021 r. zmieniły się zasady programu. Świadczeniami Dobry Start zajmowały się do tej pory ośrodki pomocy społecznej. Teraz wnioski przyjmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wyłącznie drogą elektroniczną:
- na platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
- przez bankowość elektroniczną,
- na portalu empatia.mpips.gov.pl.
Termin składania wniosków upływa 30 listopada.


Osoby, które jeszcze nie posiadają profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, mogą skorzystać z pomocy eksperta w przejściu całej procedury krok po kroku. Pracownicy ZUS będą pełnić dyżury na terenie targowiska w Brwinowie w pawilonie Centrum Integracji Mieszkańców (CIM) we wszystkie środy września (1,8, 15, 22 i 29 września) w godz. 10–13.

GCIM-2
gcim

plakatbrwinow