Jestem bezpieczny – pod takim hasłem Straż Miejska w Brwinowie zachęca wszystkich do udziału w sobotę 4 września w pikniku promującym bezpieczeństwo. W programie jest m.in. miasteczko rowerowe oraz pokazy sztuk walki.

Straż Miejska w Brwinowie działa już od 30 lat i z tej okazji postanowiła zaprosić mieszkańców na piknik poświęcony tematyce bezpieczeństwa. Brwinowscy strażnicy miejscy stale przykładają dużą wagę do działań profilaktycznych, m.in. przez organizację konkursów „Jestem bezpieczny na drodze” i spotkania z uczniami w szkołach i przedszkolach. Zwrócenie uwagi na odpowiednie zachowania w drodze do szkoły jest szczególnie ważne na początku września, kiedy dzieci wracają do nauki stacjonarnej.

Piknik „Jestem bezpieczny” odbędzie się w sobotę 4 września w godz. 11–15 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie. Zaproszeni są wszyscy! Aby móc w pełni skorzystać z przygotowanych atrakcji, najlepiej przyjechać rowerem lub hulajnogą. Strażnicy urządzą podczas pikniku miasteczko rowerowe oraz tor przeszkód. Będą też gry i zabawy, koło fortuny i inne konkursy. Przy okazji będzie można poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy, a klub sportowy Raion Fight Club zaprezentuje pokaz samoobrony i sztuk walki. Ze swoim wozem bojowym przyjadą strażacy ochotnicy z OSP Moszna. Będzie można więc czuć się bezpiecznie i świetnie się bawić.