dozynkileadJuż w najbliższą niedzielę 22 sierpnia 2021 r. w Brwinowie odbędą się dożynki gminne. W programie m.in. pokazy strongmena, tańce ludowe, koncerty, a także msza święta.

Tegoroczne święto plonów rozpocznie msza św., która zostanie odprawiona o godz. 13 w kościele św. Floriana. Wierni podziękują za trud pracy rolników i tegoroczne zbiory. Po mszy orszak dożynkowy przejdzie na teren dalszych uroczystości położony przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Przejazd, gdzie na uczestników będzie czekać wiele atrakcji. Wielbiciele sportów siłowych będą mogli zobaczyć spacer farmera i podnoszenie auta w wykonaniu siłacza Marcina Modrzejewskiego. Wśród atrakcji znajdą się także tańce ludowe czy przejażdżki konikiem, a także konkursy z narodami, baloniki i wata cukrowa.

,
Od godziny 17 na scenie zagoszczą zespoły muzyczne: Jorrgus, Rasti, No i Dobrze, Naspawani oraz Czadoman. Publiczność będzie mogła posłuchać przebojów „Ruda tańczy jak szalona” czy „Będzie bal”. Organizatorem dożynek jest Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.