Do 19 sierpnia można oddać swój głos na Brwinów, który uczestniczy w internetowym plebiscycie „Flower Power – najpiękniej ukwiecone miasto”. 

Zieleń miejska poprawia estetykę przestrzeni publicznych. W wielu miastach można podziwiać okazałe piętrowe kwietniki z dziesiątkami pelargonii lub petunii, kwiatowe wieże, dekoracje lamp czy duże donice wypełnione kwiatami. Rozum podpowiada, że jest wiele piękniej ukwieconych miast w Polsce, a Brwinów jest dopiero na początku tej drogi. Serce mówi jednak, że warto docenić dobre zmiany już widoczne w naszym mieście i oddać na Brwinów swój głos w plebiscycie. Liczyć się będzie liczba polubień zaznaczonych pod zdjęciem Brwinowa w galerii na

Facebooku:

https://www.facebook.com/inspirowani/photos/pcb.3635230309910979/3635181026582574

Plebiscyt trwa do 19 sierpnia do godz. 18.


Wyboru zdjęcia prezentującego miasto dokonała kapituła konkursu. Ze względu na charakter działalności organizatora preferowane były ujęcia pokazujące aranżacje kwiatowe z wykorzystaniem kwietników i elementów małej architektury. Wszystkie nagrody, które można zdobyć w plebiscycie – vouchery oraz zniżka na zakupy w sklepie internetowym z asortymentem ogrodowym – będą służyć w gminie Brwinów do ubogacenia przestrzeni publicznej. Wybrać będzie można spośród różnego rodzaju kwietników, donic czy stojaków.
– Na pewno znajdziemy dobre miejsce na udekorowanie gminy kolejnymi kwiatami – mówią zgodnie Sylwia Wiłkojć-Kowalska, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, która wpadła na pomysł wprowadzenia wiszących doniczek na targowisko miejskie, oraz Edyta Osmańska-Jakóbik, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa, która na co dzień zajmuje się m.in. zielenią w parku i na skwerach. Zieleń tworzy przyjazny klimat, a obecność kolorowych kwiatów wprowadza dodatkowo barwne akcenty. Spacerowanie i przebywanie w takim otoczeniu jest przyjemne i relaksujące.