Fundacja Sofijka zaprasza 22 lipca 2021 r. o godz. 17 wszystkich, którzy chcą wziąć udział w grze terenowej oraz stać się twórcami skrytek open- i geocachingowych w Brwinowie.

Open- i geocaching to popularne gry terenowe, w których należy odnaleźć skrytki (tzw. skrzynki) ukrywane przez innych uczestników zabawy. Opis w aplikacji umożliwia nie tylko dotarcie do ich lokalizacji, lecz daje też możliwość bliższego poznania wydarzeń, postaci i ciekawostek związanych z danym miejscem. Fundacja Sofijka proponuje jako temat przewodni historię Brwinowa.

– Poszukujemy siedmiu minimum 2-osobowych drużyn. Drużyna może składać się z rodziny lub na przykład grupy znajomych. Do udziału w projekcie szczególnie zachęcamy młodzież, której gwarantujemy zaświadczenie o odbytym wolontariacie – mówi prezes Fundacji Sofijka Monika Jędrzejewska-Wiergiles. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 lipca o godzinie 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie. – W czasie spotkania opowiemy na czym polega geocaching, zaproponujemy miejsca i wydarzenia do upamiętnienia. Potem pomożemy w założeniu skrytek, a we wrześniu zaprosimy wszystkich do udziału w grze terenowej polegającej na ich odszukaniu. Projekt zakończy się przekazaniem upominków uczestnikom gry terenowej – zachęcają organizatorzy.

 

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 604 060 980.

 

Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa i My. Zadanie współfinansowane przez Gminę Brwinów.