Taka historia zdarza się raz na 10 lat! W konkursie na krótki, maksymalnie dwuminutowy film zachęcający do udziału w spisie powszechnym można zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję swojego dzieła.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to dobra okazja do zastanowienia się nad życiem: sięgnięcia do wspomnień z przeszłości, ale też snucia planów na najbliższe lata. To także moment refleksji nad przyszłością kraju oraz miejsca, w którym mieszkamy: gminy, miasta lub wsi. To właśnie w oparciu o dane przekazywane w spisie będą podejmowane decyzje mające w konsekwencji wpływ m.in. na jakość życia mieszkańców. Dlatego spis jest tak ważny i należy wziąć w nim udział!

Aby wziąć udział w konkursie filmowym, należy nakręcić o tym krótki film. Wystarczy telefon, tablet lub kamera i…dobry pomysł! Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnej technice, który w sposób oryginalny, kreatywny, ciekawy i przyciągający uwagę odbiorcy będzie zachęcać do udziału w NSP 2021. Dopuszczalna jest każda forma artystyczna, np. film, teledysk, reportaż, animacja, itp. Długość filmu nie może przekroczyć 2 minut, zaś jego wielkość 500 MB. Maksymalna jakość nagrania: Full HD. W konkursie nie ma ograniczeń wiekowych.

Należy wypełnić formularz internetowy na stronie: warszawa.stat.gov.pl, zapoznać się z regulaminem i załącznikami oraz zaakceptować ich treść. Przez ten sam formularz można w prosty sposób zapisać plik filmowy. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2021 roku.

Zwycięski film poznamy 12 sierpnia. Zostanie on wyemitowany na antenie TVP3 Warszawa oraz na kontach w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter) Urzędu Statystycznego w Warszawie i Telewizji Polskiej. Laureaci konkursu mogą liczyć na następujące nagrody rzeczowe: dysk twardy 1 TB, markowy głośnik i słuchawki bezprzewodowe, Power Bank VIP, myszka bezprzewodowa na Bluetooth, ładowarka indukcyjna oraz atrakcyjny zestaw upominków promujących NSP 2021.

– Pozwól zadziałać swojej wyobraźni! Planem filmowym może być całe Twoje otoczenie: dom, gmina, miasto czy wieś. Najważniejsze, by po Twoim filmie każdy chciał się spisać! – zachęcają organizatorzy.