Pierwsze przedstawienie dla dzieci zorganizowane w czerwcu na targowisku w Brwinowie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze zapowiada kontynuację – spektakl „O Ignasiu, który nie lubił szkoły” będzie można zobaczyć w sobotę 17 lipca o godz. 18.

Scena letnia dla dzieci to udana inicjatywa Stowarzyszenia Teatr na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego. Targowisko miejskie w Brwinowie zapewnia wystarczająco dużo przestrzeni i na scenę, i na widownię, a położenie niemal w samym centrum miasta sprawia, że łatwo jest tutaj dojść czy dojechać rowerem.

W sobotę 17 lipca najmłodsi widzowie będą mieli kolejną okazję do spotkania z teatrem lalkowym. Prezes stowarzyszenia Waldemar Matuszewski zaprosił tym razem do Brwinowa Teatr Akademia Wyobraźni, który produkuje spektakle teatralne – głównie lalkowe lub plenerowe (teatr uliczny) – oraz prowadzi działania z zakresu edukacji kulturalnej i animacji społeczno-kulturalnej. Zespół teatru posiada rekonstrukcję wędrownej sceny pacynkowej i teatr marionetkowy. W Brwinowie zaprezentuje przedstawienie „O Ignasiu, który nie lubił szkoły”. Współtwórcami tej opowieści były dzieci, które aktorzy często zapraszają na scenę i zachęcają do odgrywania scenek. Okazało się, że przygody Ignasia stały się jednym z ulubionych przedstawień dla młodych widzów. Spektakl pokazywany był już wielokrotnie, także na festiwalach i przeglądach teatrów dla dzieci. Perypetie głównego bohatera przeżywają z ogromnymi emocjami nie tylko dzieci szkolne, lecz także maluchy (w wieku od 3 lat), które dopiero za kilka lat dołączą do grona uczniów.

Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa złożyło w tym tygodniu ofertę na realizację tego spotkania z teatrem oraz kolejnych przedstawień przy dworku Zagroda. Zgodnie z procedurą opisaną w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie trwa obecnie okres, w którym każdy może zgłosić uwagi dotyczące tej oferty (do 13 lipca br.).

IGNAS